RWR81S16R9FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S16R9FRRSL
Description
RES 16.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
16.9Ohms
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81S16R9FRRSL
Vishay / Dale RWR81S16R9FRRSL
16.9Ohms, 1W, Wirewound,