RWR81S1470FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S1470FRRSL
Description
RES 147 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
147Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR81S1470FRRSL
Vishay / Dale RWR81S1470FRRSL
147Ohms, 1W, Wirewound,