RWR81S13R0FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S13R0FRBSL
Description
RES 13 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Resistance :
13Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Feature :
Military, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
19 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Datasheets
RWR81S13R0FRBSL
Vishay / Dale RWR81S13R0FRBSL
13Ohms, 1W, Wirewound,