RWR81N7R77FRB12
Mfr.Part #
RWR81N7R77FRB12
Description
RES 7.77 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
7.77Ohms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Diameter :
2.16mm
Datasheets
RWR81N7R77FRB12
Vishay / Dale RWR81N7R77FRB12
Through Hole 7.77Ohms, 1W, Wirewound,