RWR81N7R32FSRSL
Mfr.Part #
RWR81N7R32FSRSL
Description
RES 7.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
7.32Ohms
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81N7R32FSRSL
Vishay / Dale RWR81N7R32FSRSL
7.32Ohms, 1W, Wirewound,