RWR81N7R32FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N7R32FRRSL
Description
RES 7.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.16mm
Resistance :
7.32Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81N7R32FRRSL
Vishay / Dale RWR81N7R32FRRSL
7.32Ohms, 1W, Wirewound,