RWR81N77R7FRB12
Mfr.Part #
RWR81N77R7FRB12
Description
RES 77.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
48 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
77.7Ohms
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81N77R7FRB12
Vishay / Dale RWR81N77R7FRB12
77.7Ohms, 1W, Wirewound,