RWR81N77R7DSBSL
Mfr.Part #
RWR81N77R7DSBSL
Description
RES 77.7 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
77.7Ohms
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±0.5%
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81N77R7DSBSL
Vishay / Dale RWR81N77R7DSBSL
77.7Ohms, 1W, Wirewound,