RWR81N6R00FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N6R00FRRSL
Description
RES 6 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
6Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81N6R00FRRSL
Vishay / Dale RWR81N6R00FRRSL
6Ohms, 1W, Wirewound,