RWR81N51R1FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N51R1FRRSL
Description
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
51.1Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR81N51R1FRRSL
Vishay / Dale RWR81N51R1FRRSL
51.1Ohms, 1W, Wirewound,