RWR81N3R48FSBSL
Mfr.Part #
RWR81N3R48FSBSL
Description
RES 3.48 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
3.48Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81N3R48FSBSL
Vishay / Dale RWR81N3R48FSBSL
3.48Ohms, 1W, Wirewound,