RWR81N33R0FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N33R0FRRSL
Description
RES 33 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.16mm
Resistance :
33Ohms
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81N33R0FRRSL
Vishay / Dale RWR81N33R0FRRSL
33Ohms, 1W, Wirewound,