RWR81N2R75FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N2R75FRRSL
Description
RES 2.75 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
2.75Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR81N2R75FRRSL
Vishay / Dale RWR81N2R75FRRSL
2.75Ohms, 1W, Wirewound,