RWR81N25R5FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N25R5FRBSL
Description
RES 25.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
25.5Ohms
Datasheets
RWR81N25R5FRBSL
Vishay / Dale RWR81N25R5FRBSL
25.5Ohms, 1W, Wirewound,