RWR81N2320FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N2320FRBSL
Description
RES 232 OHM 1W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
232Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81N2320FRBSL
Vishay / Dale RWR81N2320FRBSL
232Ohms, 1W, Wirewound,