RWR81N1R47BRBSL
Mfr.Part #
RWR81N1R47BRBSL
Description
RES 1.47 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.47Ohms
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81N1R47BRBSL
Vishay / Dale RWR81N1R47BRBSL
1.47Ohms, 1W, Wirewound,