RWR81N1R00FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N1R00FRBSL
Description
RES 1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
1Ohms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81N1R00FRBSL
Vishay / Dale RWR81N1R00FRBSL
1Ohms, 1W, Wirewound,