RWR81N1R00BPRSL
Mfr.Part #
RWR81N1R00BPRSL
Description
RES 1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Composition :
Wirewound
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
1Ohms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Width :
2.16mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81N1R00BPRSL
Vishay / Dale RWR81N1R00BPRSL
1Ohms, 1W, Wirewound,