RWR81N1470FSB12
Mfr.Part #
RWR81N1470FSB12
Description
RES 147 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
1W
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Bulk
2
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
147Ohms
Width :
2.16mm
Published :
Power (Watts) :
1W
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR81N1470FSB12
Vishay / Dale RWR81N1470FSB12
Through Hole 147Ohms, 1W, Wirewound,