RWR81N12R1BRBSL
Mfr.Part #
RWR81N12R1BRBSL
Description
RES 12.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
1W
Resistance :
12.1Ohms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81N12R1BRBSL
Vishay / Dale RWR81N12R1BRBSL
12.1Ohms, 1W, Wirewound,