RWR81N10R0FPRSL
Mfr.Part #
RWR81N10R0FPRSL
Description
RES 10 OHM 1W 1% WW AXIAL
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Resistance :
10Ohms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81N10R0FPRSL
Vishay / Dale RWR81N10R0FPRSL
10Ohms, 1W, Wirewound,