RWR81N1000FMBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR81N1000FMBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 1W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Composition :
Wirewound
Resistance :
100Ohms
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR81N1000FMBSL
Vishay / Dale RWR81N1000FMBSL
100Ohms, 1W, Wirewound,