RWR80SR768FRRSL
Mfr.Part #
RWR80SR768FRRSL
Description
RES 0.768 OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Tolerance :
±1%
Resistance :
768mOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Length :
10.3124mm
Datasheets
RWR80SR768FRRSL
Vishay / Dale RWR80SR768FRRSL
768mOhms, 2W, Wirewound,