RWR80SR619DRB12
Mfr.Part #
RWR80SR619DRB12
Description
RES 0.619 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Length :
10.3124mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
48 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Mount :
Through Hole
Resistance :
619mOhms
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Diameter :
2.39mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Package / Case :
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RWR80SR619DRB12
Vishay / Dale RWR80SR619DRB12
Through Hole 619mOhms, 2W, Wirewound,