RWR80SR402FRRSL
Mfr.Part #
RWR80SR402FRRSL
Description
RES 0.402 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance :
402mOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Published :
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR80SR402FRRSL
Vishay / Dale RWR80SR402FRRSL
402mOhms, 2W, Wirewound,