RWR80S9200BSB12
Mfr.Part #
RWR80S9200BSB12
Description
RES 920 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
920Ohms
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR80S9200BSB12
Vishay / Dale RWR80S9200BSB12
920Ohms, 2W, Wirewound,