RWR80S80R6BRB12
Mfr.Part #
RWR80S80R6BRB12
Description
RES 80.6 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.39mm
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
80.6Ohms
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
10.3124mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Radiation Hardening :
No
Lead Length :
38.1mm
Diameter :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80S80R6BRB12
Vishay / Dale RWR80S80R6BRB12
Through Hole 80.6Ohms, 2W, Wirewound,