RWR80S7R68FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S7R68FRBSL
Description
RES 7.68 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance :
7.68Ohms
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.39mm
Published :
Max Power Dissipation :
2W
Power Rating :
2W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Datasheets
RWR80S7R68FRBSL
Vishay / Dale RWR80S7R68FRBSL
7.68Ohms, 2W, Wirewound,