RWR80S7870FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S7870FRRSL
Description
RES 787 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
787Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RWR80S7870FRRSL
Vishay / Dale RWR80S7870FRRSL
787Ohms, 2W, Wirewound,