RWR80S6R34FRB12
Mfr.Part #
RWR80S6R34FRB12
Description
RES 6.34 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
6.34Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
2W
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
2.39mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Datasheets
RWR80S6R34FRB12
Vishay / Dale RWR80S6R34FRB12
Through Hole 6.34Ohms, 2W, Wirewound,