RWR80S65R7BRBSL
Mfr.Part #
RWR80S65R7BRBSL
Description
RES 65.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Resistance :
65.7Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RWR80S65R7BRBSL
Vishay / Dale RWR80S65R7BRBSL
65.7Ohms, 2W, Wirewound,