RWR80S6260BSB12
Mfr.Part #
RWR80S6260BSB12
Description
RES 626 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
2
Termination :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
626Ohms
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Tolerance :
±0.1%
Length :
10.3124mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.39mm
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Datasheets
RWR80S6260BSB12
Vishay / Dale RWR80S6260BSB12
626Ohms, 2W, Wirewound,