RWR80S4R00BSRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR80S4R00BSRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Max Operating Temperature :
250°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
48 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
2W
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Wirewound
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Number of Terminations :
2
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Resistance :
4Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR80S4R00BSRSL
Vishay / Dale RWR80S4R00BSRSL
4Ohms, 2W, Wirewound,