RWR80S4990FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S4990FRRSL
Description
RES 499 OHM 2W 1% WW AXIAL
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Published :
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
2W
Resistance :
499Ohms
Length :
10.3124mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
2W
Package / Case :
Datasheets
RWR80S4990FRRSL
Vishay / Dale RWR80S4990FRRSL
499Ohms, 2W, Wirewound,