RWR80S47R0FSS73
Mfr.Part #
RWR80S47R0FSS73
Description
RES 47 OHM 2W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.39mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
47Ohms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Max Power Dissipation :
2W
Power Rating :
2W
Lead Length :
38.1mm
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Length :
10.3124mm
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR80S47R0FSS73
Vishay / Dale RWR80S47R0FSS73
Through Hole 47Ohms, 2W, Wirewound,