RWR80S4220FSRSL
Mfr.Part #
RWR80S4220FSRSL
Description
RES 422 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Published :
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
422Ohms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.39mm
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S4220FSRSL
Vishay / Dale RWR80S4220FSRSL
422Ohms, 2W, Wirewound,