RWR80S3R16FMRSL
Mfr.Part #
RWR80S3R16FMRSL
Description
RES 3.16 OHM 2W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
3.16Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80S3R16FMRSL
Vishay / Dale RWR80S3R16FMRSL
3.16Ohms, 2W, Wirewound,