RWR80S34R8FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S34R8FRRSL
Description
RES 34.8 OHM 2W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Package / Case :
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
34.8Ohms
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Datasheets
RWR80S34R8FRRSL
Vishay / Dale RWR80S34R8FRRSL
34.8Ohms, 2W, Wirewound,