RWR80S3090BSB12
Mfr.Part #
RWR80S3090BSB12
Description
RES 309 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
10.3124mm
Published :
Resistance :
309Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.39mm
Max Operating Temperature :
250°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S3090BSB12
Vishay / Dale RWR80S3090BSB12
309Ohms, 2W, Wirewound,