RWR80S2R80DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S2R80DRRSL
Description
RES 2.8 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
2.8Ohms
Length :
10.3124mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Datasheets
RWR80S2R80DRRSL
Vishay / Dale RWR80S2R80DRRSL
2.8Ohms, 2W, Wirewound,