RWR80S2R49FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S2R49FRBSL
Description
RES 2.49 OHM 2W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
2W
Published :
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Resistance :
2.49Ohms
Datasheets
RWR80S2R49FRBSL
Vishay / Dale RWR80S2R49FRBSL
2.49Ohms, 2W, Wirewound,