RWR80S28R7FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S28R7FRRSL
Description
RES 28.7 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Power (Watts) :
2W
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Resistance :
28.7Ohms
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Published :
Datasheets
RWR80S28R7FRRSL
Vishay / Dale RWR80S28R7FRRSL
28.7Ohms, 2W, Wirewound,