RWR80S23R7FMB12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR80S23R7FMB12
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 23.7 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
M (1%)
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
23.7Ohms
Composition :
Wirewound
Feature :
Military, Moisture Resistant
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Package / Case :
Length :
10.3124mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
RWR80S23R7FMB12
Vishay / Dale RWR80S23R7FMB12
23.7Ohms, 2W, Wirewound,