RWR80S2151FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S2151FRBSL
Description
RES 2.15K OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension :
0.094 Dia x 0.406 L (2.39mm x 10.31mm)
Features :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
2.15 kOhms
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Other Names :
RWR80S2151FRBSL-MIL
Datasheets
RWR80S2151FRBSL
Vishay / Dale RWR80S2151FRBSL
2.15 kOhms, 2W, Wirewound,