RWR80S2150DRBSL
Mfr.Part #
RWR80S2150DRBSL
Description
RES 215 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.39mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
215Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Datasheets
RWR80S2150DRBSL
Vishay / Dale RWR80S2150DRBSL
215Ohms, 2W, Wirewound,