RWR80S1R82FSBSL
Mfr.Part #
RWR80S1R82FSBSL
Description
RES 1.82 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
10.3124mm
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.39mm
Supplier Device Package :
Published :
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.82Ohms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR80S1R82FSBSL
Vishay / Dale RWR80S1R82FSBSL
1.82Ohms, 2W, Wirewound,