RWR80S1R78FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S1R78FRBSL
Description
RES 1.78 OHM 2W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Factory Lead Time :
7 Weeks
Length :
10.3124mm
Supplier Device Package :
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
1.78Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR80S1R78FRBSL
Vishay / Dale RWR80S1R78FRBSL
1.78Ohms, 2W, Wirewound,