RWR80S1R65FSBSL
Mfr.Part #
RWR80S1R65FSBSL
Description
RES 1.65 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Bulk
Published :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
1.65Ohms
Tolerance :
±1%
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Datasheets
RWR80S1R65FSBSL
Vishay / Dale RWR80S1R65FSBSL
1.65Ohms, 2W, Wirewound,