RWR80S18R2FSRSL
Mfr.Part #
RWR80S18R2FSRSL
Description
RES 18.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
10.3124mm
Resistance :
18.2Ohms
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
RWR80S18R2FSRSL
Vishay / Dale RWR80S18R2FSRSL
18.2Ohms, 2W, Wirewound,