RWR80S1640DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S1640DRRSL
Description
RES 164 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
10.3124mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Non-RoHS Compliant
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
164Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80S1640DRRSL
Vishay / Dale RWR80S1640DRRSL
164Ohms, 2W, Wirewound,